Kontakt Arken

Her kan du finde kontaktoplysninger på ARKENs medarbejdere.

For generelle henvendelser skriv venligst til info@arken.dk eller ring på 43 54 02 22.

For henvendelser vedr. annoncering og marketing henvises til marketing@arken.dk

Du er altid velkommen til at sende en uopfordret ansøgning til os på info@arken.dk

 

Henvendelser besvares i tidsrummet:

Mandag-torsdag 9-16
Fredag 9-15

Reduceret telefontid:

Julen 2017 –  27. december – 29.december besvares telefonerne til tidsrummet 10-14

Organisation

Museumsdirektør

Christian Gether
gether@arken.dk

Direktionssekretariat

Sekretariatsleder

Manja Madsen
manja.madsen@arken.dk

Direktionssekretær

Pernille Guldberg Petersen
pernille.petersen@arken.dk

Piccoline

Amalie Estrup
amalie.estrup@arken.dk

Kunst

Kunstfaglig chef

Stine Høholt
stine.hoeholt@arken.dk

Museumsinspektør

Dorthe Juul Rugaard
dorthe.rugaard@arken.dk

Museumsinspektør

Dea Antonsen
dea.antonsen@arken.dk

Museumsinspektør

Camilla Jalving
camilla.jalving@arken.dk

Museumsinspektør

Naja Rasmussen
naja.rasmussen@arken.dk

Udstillingsdesigner

Kasper Riisholt
kasper.riisholt@arken.dk

Grafisk assistent

Siri Carlslund
siri.carlslund@arken.dk

Ind- og udlånskoordinator

Irene Olsen
irene.olsen@arken.dk

Bibliotekar

Jennie Jones Gunnarsen
jennie.gunnarsen@arken.dk

Udstillingsassistent

Maria Kamilla Larsen
maria.larsen@arken.dk

Udstillingsassistent

Linnea Mølbak Szilas
linnea.szilas@arken.dk

Samlingsassistent

Lisa Sjølander Andresen
lisa.andresen@arken.dk

Gæsteprofessor

Nils Bubandt
camilla.jalving@arken.dk

Undervisning/booking

Booking

Tlf. 43 57 34 55
Telefontid tirsdag – fredag 13-16
undervisning@arken.dk

 

Leder af ARKEN Undervisning

 

Undervisnings- og udviklingsansvarlig

Jane Bendix
jane.bendix@arken.dk

Publikumsudvikler

Gunnar Munksgaard
gunnar.munksgaard@arken.dk

Undervisnings- & udviklingsmedarbejder / booker

Maria Bang
maria.bang@arken.dk

Projektmedarbejder / booker

Sofie Sun Ottosen
sofie.sun@arken.dk

Projektkoordinator

Louise Staugaard Mortensen
louise.staugaard@arken.dk

Projektmedarbejder

Christina Toft
christina.toft@arken.dk

 

 

Kommunikation

Kommunikationschef

Marie-Louise Dunker Nielsen
marie-louise.dunker@arken.dk

Pressekoordinator

Lea Bolvig
lea.bolvig@arken.dk

Marketing & Online Manager (Barselsorlov)

Karin Skipper-Ulstrup
karin.ulstrup@arken.dk

Web & Marketingmedarbejder (Barselsvikar)

Sara-Luise Pedersen
saraluise.pedersen@arken.dk

 

For henvendelser vedr. annoncering og marketing henvises til marketing@arken.dk

KLUB ARKEN

Tlf. 70 20 60 22
Telefontid tirsdag – fredag 10-13
klubarken@arken.dk

Klubkoordinator

Helle Damborg
helle.damborg@arken.dk

Klubassistent

Charlotte Kristensen
charlotte.kristensen@arken.dk

Konferencer og events

Udviklingschef

Anne-Marie Hoogerwerf
Tlf. 51 67 02 26
anne-marie.hoogerwerf@arken.dk

Eventmanager

Lara Klingbeil
Tlf. 51 67 02 03
lara.klingbeil@arken.dk

ERHVERVSKLUB ARKEN

Erhvervsklub koordinator
Pernille Guldberg Petersen
Tlf. 43 57 34 22
erhvervsklub@arken.dk

 

Café

ARKEN Café

Tlf. 51 67 02 23
Telefonen besvares i caféens åbningstid
cafeen@arken.dk

Køkkenchef

Anne Mette Nygaard
anne.nygaard@arken.dk

Cafémanager

Goran Kresojevic
goran.kresojevic@arken.dk

 

Butik

Butiksleder

Mogens Kristensen
mogens.kristensen@arken.dk

Administrativ koordinator

Jean Skovborg
jean.skovborg@arken.dk

Økonomi

Økonomi- og administrationschef

Gert Thrane
gert.thrane@arken.dk

Regnskabsassistent, kreditorer og debitorer

Pernille Klitgaard Rasmussen
pernille.rasmussen@arken.dk

Controller

Susanne Saltoft Henriksen
susanne.henriksen@arken.dk

Løn- og personalekonsulent

Ulla Lyngsie
ulla.lyngsie@arken.dk

Systemkonsulent

Klaus Trampedach
klaus.trampedach@arken.dk

For faktura og fakturahenvendelser henvises til
invoice@arken.dk

IT

IT-leder

Bobo Vinding Conradsen
bobo.conradsen@arken.dk

IT-supporter

Lars Schacht
lars.schacht@arken.dk

 

Drift

Sikrings- og bygningschef

Anette L. Hansen
anette.hansen@arken.dk

Vagtmester

Jørgen Pyrmer
joergen.pyrmer@arken.dk

Driftsleder

Peter Rothe Lund
peter.lund@arken.dk

Driftsassistent

Kim Jeilman
kim.jeilman@arken.dk

Driftsassistent

Thomas Hougaard
thomas.hougaard@arken.dk

Driftsassistent

Jesper Gosvig
jesper.gosvig@arken.dk

Rengøringskoordinator

Feyfuriye Degirmenci
feyfuriye.degirmenci@arken.dk

Arken.dk bruger cookies

På arken.dk bruger vi cookies til trafikmåling og indsamling af statistik. Vi bruger informationen til forbedring af hjemmesiden. Ved at klikke videre, accepterer du brugen af cookies.